Konkurs Przyroda u Twoich Drzwi
Fundacja BOŚ



Jury I Ogólnopolskiego Konkursu fotograficzno-filmowego „Przyroda u Twoich drzwi” po wnikliwym zapoznaniu się z 239 nadesłanymi pracami postanowiło przyznać następujące nagrody:

FOTOGRAFIA:

I miejsce w kategorii szkoły gimnazjalne: Krystyna Rudzka z Gimnazjum Specjalnego w Dorohusku , 15 lat „Pomoc sąsiedzka”

I miejsce w kategorii szkoły ponadgimnazjalne: Sławomir Stanowski z ZSO Nr 2 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Raciborzu, 17 lat „Pan ciekawski”

II miejsce w kategorii szkoły gimnazjalne: Ewa Malwina Kulig z Gimnazjum w Grzegorzewie, 14 lat „Przepraszam, czy tak wygląda las?”

II miejsce w kategorii szkoły ponadgimnazjalne: Ewelina Kocoń z Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Głuchołazach, 17 lat „Samotność w mieście”

III miejsce w kategorii szkoły gimnazjalne: Dominika Dziewiałtowicz z Gimnazjum im. Orła Białego w Ustroniu Morskim, 14 lat „Wypracowanie z siedmiokropką”

III miejsce w kategorii szkoły ponadgimnazjalne: Marcin Rozmus z I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej, 18 lat „Szklarnia”

Wyróżnienie w kategorii szkoły gimnazjalne: Martyna Bluszcz z Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Pacynie, 15 lat „ Sukcesja wtórna”

Wyróżnienie w kategorii szkoły gimnazjalne: Karolina Tałałaj z Gimnazjum w Jasionówce, 15 lat „Strażnicy pamięci”

Wyróżnienie w kategorii szkoły ponadgimnazjalne: Jakub Niewiński z III Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim, 16 lat „Uległość techniki wobec sił natury”

Wyróżnienie w kategorii szkoły ponadgimnazjalne: Mariusz Rudzki ze Szkoły przysposabiającej do pracy w Dorohusku, 20 lat „Nadzieja”

Wyróżnienie w kategorii szkoły ponadgimnazjalne: Artur Łoś z Zespołu Szkół nr 5 im. K. Brzostowskiego w Ełku, 17 lat „Dzisiaj na obiad dziczyzna”

Wyróżnienie w kategorii szkoły ponadgimnazjalne: Piotr Mata z Zespołu Szkół Komunikacji im. H. Cegielskiego w Poznaniu, 17 lat „Kwiatowa impresja”

FILM:

I miejsce w kategorii szkoły gimnazjalne: Żaneta Tomaszewska z Gimnazjum im gen. Mariusza Zaruskiego w Ustce

I miejsce w kategorii szkoły ponadgimnazjalne: Kuba Babiak z I Liceum im. T. Kościuszki w Koninie

II miejsce w kategorii szkoły gimnazjalne: Julia Orlik z Gimnazjum nr 1 im. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty w Lublińcu

II miejsce w kategorii szkoły ponadgimnazjalne: Przemysław Kamiński z Zespołu Szkół Nr 25 Technikum we Wrocławiu

III miejsce w kategorii szkoły gimnazjalne: nie przyznano

III miejsce w kategorii szkoły ponadgimnazjalne: Marcin Gesing z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych im. Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Cieszynie

Wyróżnienie w kategorii szkoły gimnazjalne: nie przyznano

Wyróżnienie w kategorii szkoły ponadgimnazjalne: Paweł Borowy z X LO im. I. J. Paderewskiego w Katowicach

Wyróżnienie w kategorii szkoły ponadgimnazjalne: Patrycja Zalewska z Zespołu Szkół im. W. Łukasińskiego Liceum Ogólnokształcącego w Skępem

Wyróżnienie w kategorii szkoły ponadgimnazjalne: Marcin Dorożko z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Opocznie

Do wystawy zakwalifikowali się:

Aneta Drozdowska z Samorządowego Gimnazjum w Podgajach, 15 lat „Powracam”

Katarzyna Najberg z Zespołu Szkół Nr 2 im. ks. prof. J.Tischnera w Żorach, 17 lat „Łamiąc wszelkie zakazy”

Roksana Grądz z Zespołu Szkół Fototechnicznych w Warszawie, 16 lat „Opona”

Ewa Łaganowska z Zespołu Szkół w Mogilnie, 16 lat „Siła przetrwania”

Agata Antosiewicz z Gimnazjum nr 2 im. I. Sendlerowej w Otwocku, 13 lat „Sikorka przy pracy”

Maria Adamus z ZSP nr 2 im. Zjednoczonej Europy w Oławie, 18 lat „Wyjdźmy z ukrycia”

Mateusz Barygnów z Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. M.Kopernika w Białymstoku, 18 lat „Ślimak na torach”

Justyna Markuszewska z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Puszczy Mariańskiej, 13 lat „Piękno, którego nie dostrzegamy”

Karina Płonka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kaliszu, 17 lat „Jestem, mimo wszystko, jestem”

Karolina Bryndza z Gimnazjum w Terpentynie, 14 lat „Pomarańczowe Plemiona”

Weronika Klimek z ZSO Gimnazjum nr 2 w Bielsku – Białej, 13 lat „Trochę młodości na starości”

Anita Orczyk z Gimnazjum im. mjr. Jana Piwnika “Ponurego” w Rzepinie, 15 lat „Cud życia”

Wiktoria Milczyńska z ZS Jana Pawła II Gimnazjum w Łazach, 13 lat „Trawa”

Weronika Szymańska z ZS Gimnazjum w Maszewie, 15 lat „Drzewa powracają na swoje miejsca”

Justyna Stanek z Zespołu Szkół Publicznych Gimnazjum w Krzeszowie, 15 lat „Ząb czasu”

Dominika Mierzejewska z Gimnazjum Katolickiego im. Jana Pawła II w Gdyni, 15 lat „Beton z chrzanem”

Wojciech Jenerowicz z Zespołu Szkół Publicznych Nr 3 Gimnazjum w Pleszewie, 14 lat „Mimo wszystko…”

Kamila Skupień z II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie, 16 lat „Brama natury”